Enver Yıldırım : Ağrılılar, devletinin ve milletinin yanında!

Bölgemizin sevilen işadamlarından Enver Yıldırım, kendisini ve Kocaeli bölgesinde özellikle Dilovası ilçesinde işadamlarını, siyasileri ve bölgede kanaat önderlerini hedef alan çeteyi ifşa ederek yakalattı.
“Özel hayatın gizliliğini ihlal”, “şantaj” ve “kişisel verileri hukuka aykırı olarak ele geçirme” gibi birçok suçu işleyen bu çete Dilovası’nda sayıları henüz bilinmeyen işadamını ve siyasetçileri hedef aldığını geçtiğimiz günlerde haberleştirmiştik.
Çete mensupları bu sefer sert kayaya çarparak, bölgemizin sevilen işadamlarından Enver Yıldırım’a tehdit ve şantajda bulunmuşlar.  Enver Yıldırım sosyal medya hesabında kendisini ve ailesini tehdit ederek şantajta bulunan çete ile yaşadıklarını dile getirirken nasıl yakalattığınıda ayrıntılı bir şekilde kamuoyuna sunarak mağdurlara savcılağa giderek suç duyurusunda bulunmasını istedi.
İşte Enver Yıldırım’ın açıklaması;
Sevgili Dilovalılar;

Temmuz ayında ailemle beraber yurtdışı tatiline çıktığım vakitte bir telefon geldi. Telefondaki kişi kendisini Salih Duman ismiyle tanıtarak bir dizi iftira ve şantajlarda bulundu.

Bu kişi beni ‘’vurup öldüreceğim’’ diyerek peş peşe tehditler savurmasının ardında benim Ergenekoncu , balyozcu, dolandırıcı, mafya, PKK’lı ve HDP’nin para finansörü ve hatta FETÖ’cü olduğumu söyleyerek akıllara gelebilecek tüm kötü sıfatları bana yükleyerek yargılamaya çalıştı.

Bu konuşmanın içerisinde sen kimsin ulan bana böyle iftiralar atabiliyorsun çıkışım sonrası. ‘’Erkeksen iş yerine gelirsin orada seni bekliyorum’’ diyerek karşılık verdi.
Bu cevap sonrası geliyorum ama şimdi yurtdışındayım ilk uçakla oradayım dedim. Biletimi aldım ve saatler içerisinde iş yerime geldim. Bana iftira ve tehditlerde bulunan bu şeref yoksulu kişiyi aradım ve ben geldim, neredesin diye sordum.
Geldim, geliyorum gibi laflar ile beni oyaladıktan sonra kayıplara karıştı. Bizimde tatilimizi zehir etmiş oldu.

Bir hafta sonra bir telefon daha geldi. Neredesin sen dedi. Ama bu sefer farklı bir telefon numarasından arandım. Yine tehditler ve sonuç olarak ne gelen oldu nede bir hareket.

Bu konuşmalar sarf edildiğinde yanımda bulunan bürokrat bir abim ‘’Bunlar tehdit, şantaj, tacizci neden bunlarla uğraşıyorsun git şikâyetçi ol’’ dedi. Bu konuşma sonrası bende Dilovası ilçe emniyet müdürlüğüne konuyu bildirerek şikayetçi oldum. Daha sonra polis memurunu görevlendirerek yanımda bulundurdular. Memur arkadaşlar yanımdayken de aynı kişi yine arayarak beni öldürmekle çocuklarımı kaçırmakla tehdit etmeye devam etti. Geleceğini söyledi bizlerde bekledik ama yine gelen giden olmadı. Daha sonra Kocaeli KOMA giderek yaşanan hadiselerden bahsederek beni arayan 3 farklı numarayı vererek şikâyette bulundum. Cumhuriyet Başsavcılığına giderek yine bir şikâyette daha bulundum. Bu olay Ocak ayına kadar sükûnetini korumuştu. Ancak Ocak ayında daha önce aranmadığım başka bir telefon numarası ile yine arandım. Gecenin olur olmaz saatlerinde aramalar ile taciz ve tehditler devam etmeye yine başladı. Ne zaman tatile çıksam aramalarının şiddeti iyice artmaya başladı. Eşimin numarasını bulmuşlar onu arayarak tehditler ediyor. Çocuklarımı keza aynı şekilde. İş yerlerimi arayarak tehditleri şantajları artık çekilmez boyutta bize rahatsızlık vermesi psikolojik olarak bizleri yıprattı. Şimdi ben elimden gelen tüm ilgili birimlere şikayette bulunmama rağmen bu kişi yâda kişiler bir türlü bulunmamasının nedeni ‘’isimsiz, vefat edenler üzerine ve yabancı uyruklular üzerine alınan gsm hatları ile whatsapp gibi uygulamalarda aramalarında dolayı’’ emniyet ekiplerimizin bulamadıklarını öğrendim.

Bizi paranoyak edecek seviyede rahatsız eden bu kişinin telefon görüşmelerimizin ses kaydını alarak, kendi imkanlarım dahilinde bir araştırmaya girdim. Çalışmalarımız neticesinde bu şerefsizleri buldum ve kendimde bu kişilerin cezasını kesebilecekken emniyete bu kişilerin bilgilerini ilettim. Kimlikleriyle beraber. Bu kişiler olduğunu nerden anladın diye soran emniyet ekiplerine konuşmalarımızı bölgemizdeki arkadaşlarıma, dostlarıma ses kayıt videolarını yolladığımı ve çevremdeki kişilerin bu sesin ‘’Ersin Demirbağ’’ olduğunu söylemesi üzerine şu yol haritası ile hareket ettim.