Enver Yıldırım’dan Örnek Davranış!

Kocaeli’de Enver Yıldırım Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Enver Yıldırım, corona virüsten kaynaklanan ekonomik buhranda hiçbir çalışanını işten çıkartmayacağını ve  personel maaşlarını eksiksiz yatıracağını taahhüt etti. Ayrıca şirket yönetimi devlet  desteğini de almayacağını duyurdu.
COVID-19 salgınının Türkiye’de istihdamı da olumsuz etkileyeceği tahmin ediliyor.
Koronavirüsün yol açtığı COVID-19 salgınına karşı tüm dünyada hükümetler sağlık tedbirleriyle eş zamanlı olarak ekonomik kayıpları önlemek için ekonomik ve sosyal tedbir paketleri açıklıyor. Türkiye’de de bu çerçevede 100 milyar TL hacminde bir ekonomik tedbir paketi hazırlandı. Ancak Türk hükümetinin açıkladığı pakette ücretli çalışanlara yönelik yeterli önlem olmaması eleştirilere yol açıyor.
Ama bazı firmalarında çalışanlarını koruma altına aldığıda görünüyor. 
Bunlardan biride Kocaeli’de Enver Yıldırım Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Enver Yıldırım.
Koronavirüsün yol açtığı COVID-19 kaynaklanan ekonomik buhranda hiç bir çalışanını işten çıkartmayacağını ve personel maaşlarını eksiksiz yatıracağını taahhüt etti.
Ayrıca şirket yönetimi devlet desteğini de almayacağını duyurdu.
Dünya genelinde etkisini hissettiren küresel Covid-19 virüs salgını karşısında; başta sağlık kuruluşlarımız olmak üzere devletimizin tüm kurumları  çok önemli ve hassas bir mücadele vermektedir.
Milletimizin içerisinde olduğu bu zorlu günlerde; devletimizin uyarı ve ikazlarına uyum göstermekle birlikte üzerimize düşen diğer bir önemli konu ise, çalışanlarımızın sağlık ve ekonomik bütünlüklerinin uyguladığı prosedürler de göz önüne alınarak işçilerimizin vardiya saatleri kısaltılmış, yaşlı ve kronik hastalığı olan  personellerimiz idari izne çıkartılmıştır.
Kurulduğu günden itibaren, devletin bekası için üzerine düşen hiçbir sorumluluktan kaçınmayan şirket grubumuz, bu dönem içerisinde asli sorumluluğu çalışanlarının ekonomik özgürlüklerini muhafaza etmektir.
DEVLETTEN MADDİ DESTEK ALMAYACAĞIZ
Bu kapsamda Enver Yıldırım Şirketler Grubu şirketleri ve iştirakları en az üç ay boyunca personellerin maaşını tam olarak ödeyeceğini, virüs salgınının oluşturduğu ekonomik buhran sebebiyle kimsenin işten çıkarılmayacağını  ve işçilere  zorla izin kullandırılmayacağını, ihtiyacı olanlara engel olmamak adına devletin salgın için oluşturduğu maddi desteğe başvurmayacağımızı, kamuoyuna duyurur sağlıklı günler
dileriz.