Yıldırım’dan Arakan tepkisi

76032
Dilovalı İş Adamı Enver Yıldırım, Myanmar devletinin Arakanlı Müslümanlara uyguladığı insanlık dışı katliamı sert şekilde kınayarak, “Arakanlı Müslüman kardeşlerimize uygulanan bu zulmü şiddetle kınıyorum. Tüm Dünyanın bu konuda duyarlı olması lazım” dedi.
Myanmar devletinin Arakanlı Müslümanlara uyguladığı insanlık dışı katliamı sürüyor. Uluslararası kuruluşlar ve diğer müslüman ülkeler sesizliğini koruruken Türkiye’den tepki sesleri yükseliyor.  İnsanlık dışı katliama tepki gösteren Dilovalı İş Adamı ve ENAD Yönetim Kurulu Başkanı Enver Yıldırım  “Biz hiçbir zaman Gazze’de sadece Müslümanların katledilmesine vurgu yapmadık. İnsanın ve insanlığın değerlerinin katledildiğini savunduk. Bugün Arakan bölgesinde insanlar ve insanlık katlediliyor. BM’yi burada göreve davet ediyoruz. Bu daveti yapmaktan daha normal, daha insani ne olabilir? Bir avuç Müslüman ne yazık ki oradaki ağırlıklı yönetim tarafından şu anda katlediliyor, yakılıyor. Bunu seslendirmekten daha tabii ne olabilir? Bu bizim insani görevimiz” şeklinde konuştu.
 
Uluslararası kuruluşlara katliam çağrısı
 
Katliamın durdurulması için uluslararası kuruluşlara da çağrıda bulunan Yıldırım, “Myanmar’ın Arakan bölgesinde yaşanan zulüm kaygı verici ve insanlık onuru ayaklar altında çiğneniyor. Arakan’daki Müslümanlar en temel insani haklardan mahrumlar. Bu noktada uluslararası kamuoyuna büyük bir sorumluluk düşüyor. Maalesef dünya Myanmar’a, kör ve sağır. Duymuyor ve görmüyor. Özellikle İslam ülkeleri daha duyarlı davranarak, Birleşmiş Milletler (BM) gibi kurumları harekete geçirip bu insanların korunması için daha fazla çaba sarf etmelidir. Müslümanların sessizliği hepimizi yürekten incitiyor ve yaralıyor” dedi.
 
Dünyanın neresinde olursa olsun yaşanan katliam ve insan hakkı ihlallerini ayrım yapmaksızın kınadığını vurgulayan Yıldırım, “Barış içinde birlikte yaşamamız için bütün Müslüman ülkeler, zulümlerin ortadan kaldırılması amacıyla birlik ruhuyla hareket etmelidir, bunun aksi herhangi bir alternatif söz konusu olamaz. Tek suçları Müslüman olmak olan bu insanların maruz kaldıkları zulümden ve katliamdan kurtarmak için İslam ülkeleri daha yüksek sesle sorunu dünya gündemine taşımalıdırlar” şeklinde konuştu.